niedziela, 18 września 2016

Wyczerpy Historia

1.WYCZERP Y  DZIELNICA CZĘSTOCHOWY W POŁUDNIOWO-WSCHODNIM  CZĘŚĆ MIASTA

2.HISTORIA WYCZERP SIĘGA 7 SIERPNIA 1356 KIEDY KAZIMIERZ  WIELKI WYDAŁ PRZYWILEJ NA ZAŁOŻENIE WSI I ZASTRZEGŁ SOBIE ŚWIADCZENIA  NA WYPADEK  PRZYBYCIA DO CZĘSTOCHOWY

3 NA WYCZERP ACH WYODRĘBNIŁY   SIĘ DWIE WSIE .WYCZERP Y DOLNE I WYCZERP Y GÓRNE

4 W 1827R  W OBU  WSIACH BYŁO ŁĄCZNIE 49 DOMÓW I 332 MIESZKAŃCÓW

5 ROZWÓJ WSI  ZOSTAŁ PRZYSPIESZONY  PROCESAMI UPRZEMYSŁOWIENIA OKOLIC CZĘSTOCHOWY  DO CZEGO  PRZYCZYNIŁA SIĘ W ZNACZNYM  STOPNIU  BUDOWA LINI KOLEJOWEJ WARSZAWSKO -WIEDEŃSKIEJ 

6 1LIPCA 1932R  W GRANICE MIASTA CZĘSTOCHOWY  WŁĄCZONO WYCZERP Y DOLNE A W 1977 R RÓWNIEŻ WYCZERP Y GÓRNE  

7 W1961NA TERENIE  WYCZERP DOLNYCH  ODKRYTO  CMENTARZYSKO KULTURY ŁUŻYCKIEJ Z GROBAMI SZKIELETOWYMI  I CIAŁOPALNYMI  Z LAT 1500-1100
PRZED NASZĄ ERĄ   Z  NIMI OSADĘ  Z  PÓŹNEGO OKRESU WPŁYWÓW   RZYMSKICH 

8 KORZYSTNE  WARUNKI OFEROWANE  W XIX PRZEDSIĘBIORCOM ŚCIĄGNĘŁY DO POD CZĘSTOCHOWSKICH    WÓWCZAS WYCZERP DOLNYCH  IZYDORA GAJZLERA  
KTÓRY W 1897 WYBUDOWAŁ  HUTĘ SZKŁA PAULINA  -UTRWALAJĄC  W TEN SPOSÓB
IMIĘ SWOJEJ ŻONY .
NOWY ETAP W DZIEJACH  HUTY OTWORZYŁA BUDOWA  W 1959 R  ZAUTOMATYZOWANEJ  W 83% LINI PRODUKCYJNEJ   PROCES INWESTYCYJNY ZAKOŃCZONO W   1963 R
POD NOWYM SZYLDEM  HUTA SZKŁA  WY-CZERPY WYNIKU  KOLEJNEJ MODERNIZACJI W 1970 R  ROZPOCZĘTO FORMOWANIE SŁOIKÓW  A NASTĘPNIE  BUTELEK  TYPU WINIARY   .W 1974 R POSZERZONO ASORTYMENT O FLAKONIKI  NA PENICYLINĘ, MINIATUROWE  BUTELECZKI NA WÓDKĘ .  
   Po Angielsku  
 1.HOTEL IN THE SOUTH-EAST PART OF THE CITY

2.HISTORY OF THE JANUARY 7 AUGUST 1356 WHEN THE KAZIMIERZ GRAND PRISON HAS BEEN BRING IT TO THE LOCATION AND RESERVED THE ACCOMPLISHMENT OF THE ACCOMPLISHMENT TO THE LANDSCAPE

3 ON THE TWISTS OF THEIR HOLIDAY TWO THREE YEARS LOWER AND LOWER YEARS

4 In the 1827 AD, there were altogether 49 HOUSES AND 332 APARTMENTS

5 GROWTH DEVELOPMENTS ACCELERATED WITH THE PROCESS OF INSULATING THE CZECH SURFACE TO WHICH IT MEANS TO SUCCESSFULLY CONSTRUCT THE STRUCTURE OF THE WARSAW-VENTE RAILWAY RAILWAY


6 1LIPCA 1932R IN THE BORDERS OF THE CITY OF CZECHSTEIN INCLUDES THE LOWER YEAR AND IN 1977 ALSO THE UPPER

7 WILLIAMS OF LOWER DISCOVERY OF THE CEMETERY OF CULTURAL CULTURE WITH GLASS AND BODY GROWTHS FROM 1500-1100
BEFORE OUR SCREEN WITH OUR SAME TIME OF THE LATE PERIOD OF ROMAN EDUCATION

8 PREVIOUS CONDITIONS OFFERED IN THE 19TH CENTURY WE WENT TO THE CZĘSTOCHOWSKI AT THE LOWER LEADER OF GAZZLER ZIĘDOR
WHICH MADE PAULINA GLASS IN 1897- TAKING THIS METHOD
THE NAME OF YOUR WIFE.
THE NEW STAGE IN INDUSTRY HAS OPENED THE BUILDING IN 1959 R AUTOMATIZED IN 83% OF THE MANUFACTURING LINE THE INVESTMENT PROCESS IS COMPLETED IN 1963 R
UNDER THE NEW SUNFLOWER GLASS JEWELRY WHICH WAS THE RESULTS OF THE NEXT MODERNIZATION IN 1970 R STARTING THE FORM OF WOVEN AND WINE BUTTERLY TYPE WINE. IN 1974 R WAS SUPPLIED BY PORTICLE FLOWERS FOR MINIATURE COTTON BOTTLE.

Gry przegladarkowe

niedziela, 4 września 2016

Samochód przyszłości – model roku 2030

Jak będą wyglądały samochody za 15 lat, w 2030 roku. Jakie silniki posłużą do napędu i czy do ich prowadzenia potrzebny będzie jeszcze kierowca?
Trudno w to uwierzyć, ale samochody roku 2030 już są? W tajnych centrach projektowych dużych firm motoryzacyjnych tysiące designerów i inżynierów pracuje na samochodem przyszłości.
Stosunkowo najłatwiej mają styliści. Ich wyobraźnia i fantazja nie może mieć ograniczeń. Mogą odrzucić wszystkie dotychczasowe rozwiązania, mody i trendy. Ołówek i arkusz papieru to wszystko czego potrzebują.
Gorzej mają inżynierowie, którzy muszą wizje designerów sprowadzić na ziemię i ocenić, czy „kosmiczny" model auta da się wyprodukować.
Samochód przyszłości roku 2030 będzie miał opływową karoserię – pewną podpowiedzą może być istniejące już mocno futurystyczne BMW i8.
BMW i8 BMW i8 Foto: Auto Świat
BMW i8 – wnętrze BMW i8 – wnętrze Foto: Auto Bild / Auto Świat
W ciągu najbliższych 15 lat wszelkie multimedia przeżyją gwałtowny rozwój – znajdzie to odbicie w konstrukcji i w wyposażeniu samochodów.
Samochody przyszłości będą w pełni multimedialne – wyposażone w bardzo sprawną i szybką sieć internetową, z dużymi ekranami na desce rozdzielczej i w oparciach przednich foteli, na których będzie można wykonywać wiele operacji sterując nimi głosowo.
Także głosowo kierowca będzie sterował większością funkcji w samochodzie. Szerokopasmowy internet o wielkiej szybkości przesyłania danych pozwoli dopasować przekazywane informacje i usługi dom potrzeb poszczególnych kierowców i pasażerów.
Duża pamięć systemów sterowania i multimedialnych pozwoli w części zastąpić kierowcę, np. jeśli w środy po pracy będzie jeździł na tenisa, komputer sam zaprogramuje trasę, dobierze ulubioną stację radiową lub muzykę, obliczy czas dojazdu i wcześniej przypomni o zabraniu sprzętu.
To, że w samochodzie przyszłości będzie możliwa łączność telefoniczna i wideokonferencje z wieloma rozmówcami na raz jest oczywistą oczywistością.
Jaki napęd będą miały samochody przyszłości roku 2030?
Silnik Diesla będzie rzadkością – pozostanie raczej w dużych samochodach terenowych.
Silniki benzynowe przetrwają, ale – niestety – znikną V8-ki o dużych pojemnościach, V6-tki będą rzadkością, a standardem będzie silnik 4-cylindrowy o małej pojemności i z turbodoładowaniem (downsizing).
W 2030 roku najpopularniejszy będzie napęd hybrydowy i wodorowy – ogniwa paliwowe zamieniające wodór w prąd i parę wodną zastąpią tradycyjne silniki spalinowe.
Toyota Mirai
Informacje pochodzą ze strony http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/samochod-przyszlosci-model-roku-2030/ndzkh

czwartek, 1 września 2016

Jasne że Alternatywa 21

Częstochowie nie ma czegoś porównywalnego.
Jedyna taka Alternatywa w Częstochowie
Ulica Mielczarskiego w Częstochowie to obecnie miejsce zmieniające dotychczasowe oblicze Starego Miasta. Pragniemy przy współpracy z lokalnymi artystami, mieszkańcami miasta ukwiecić okoliczne balkony, wspólnie namalować nowoczesny mural, czy w przyszłości powiesić nad ulicą charakterystyczne rzeźby. Pozwoli to na ożywienie tej przestrzeni, a także dalszą architektoniczną poprawę ulicy.
Jeżeli chodzi o walor kulinarny, w „Alternatywie 21” będzie można zjeść między innymi tosty, zapiekanki, kanapki, pizze, sałatki połączone z rozmaitymi dodatkami. Co więcej, klubokawiarnia będzie miała do zaproponowania lemoniady, soki ze świeżo wyciskanych owoców, kawę, herbatę. Całości będą oczywiście towarzyszyły pyszne ciasta i desery. Klienci będą mieli także możliwość samodzielnego komponowania dań oraz zamawiania ich na wynos. W przypadku „Alternatywy 21” bardzo ważny jest fakt, że posiłki będą przygotowywane ze świeżych produktów. Dlatego karta dań oprze się na produktach sezonowych. Zatem w zależności od pory roku klubokawiarnia przedstawi zróżnicowane menu, które z pewnością przypadnie do gustu naszych gości.
Jednak część gastronomiczna to nie wszystko. W spółdzielni powstanie również przestrzeń artystyczna. W „Alternatywie 21” zorganizujemy ciekawe wieczory tematyczne (poetyckie, filmowe), spektakle teatralne, wernisaże wystaw czy nawet speed dating (szybkie randki). Chcemy zaangażować do działania jak najwięcej osób. Dlatego wybór inicjatyw artystycznych czy społecznych będzie inspirowany także opiniami oraz pomysłami klientów. W lokalu pojawi się mała scena, która stanie się przestrzenią dla wielu artystów. Będzie to doskonałe miejsce na występy muzyków, poetów, aktorów… Alternatywny charakter miejsca zwieńczy między innymi wyjątkowe teatralne oświetlenie. Z kolei na ścianach planujemy zaprezentować piękne obrazy wykonane przez lokalnych artystów o różnej sprawności.
Ponadto w „Alternatywie 21”, w specjalnie przygotowanym miejscu klienci spółdzielni będą mogli zakupić rzeczy wytworzone w ramach rękodzieła, przygotowanego przez lokalnych artystów czy przez Centrum Integracji Społecznej lub Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Obecnie trwają pracę remontowe lokalu. Pragniemy, aby Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21” tworzona była przy udziale wielu osób, partnerów, firm, instytucji. Serdecznie zapraszam i szczerze prosimy o pomoc w powstawaniu tego wyjątkowego miejsca. Tel: 786-101-133, e-mail: k.polak@oczamibrata.pl